Про курорт Моршин

Невелике, мальовниче містечко на Прикарпатті, Моршин давно здобув собі славу одного з найкращих гастроентерологічних курортів України. Відомий своїми унікальними цілющими мінеральними водами, цей курорт перевершує багато європейськіх курортів з ефективності та якості лікування захворювань шлунка, кишечника, підшлункової залози, захворювань нирок, сечовивідних шляхів, а також  порушеннях обміну речовин, алергічних станів. Завдяки жевчогінній, сечогінній і проносній дії мінеральної води відбувається очищення організму, підвищується імунітет. Моршинські мінеральні води ефективні як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, для різних промивань та зрошень. В бальнеотерапії моршинські води дуже ефективні у вигляді ванн.

Не менш ефективні і успішно застосовуються торф'яна грязь та озокерит при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки (поза стадією загострення, хронічних гастритах, захворюваннях печінки і жовчних шляхів, кишечника, деяких захворюваннях нирок і жовчовивідних шляхів, запальних, гінекологічних хворобах, захворюваннях периферичної нервової системи та органів опори та руху).

Якщо Ви вирішили полікуватись ...

Другою великою оздоровницею Львівщини (Україна) є курорт Моршин, що славиться своїми цілющими джерелами. 1879 вважається роком першого офіційного лікувального сезону в Моршині. В цьому році було відкрито «Заклад для лікування грудних захворювань». Саме з цього часу до мінеральних вод моршинських джерел проявляється все більший і більший практичний інтерес, джерела стають об'єктом дослідження вчених хіміків.
У 1879 р. були очищені і облагороджені два шахтні колодязі, названих іменами власників курорту - Штіллера і його дружини, - джерела «Боніфацій» та «Магдалина» (нині джерела № 1 та № 2).
Перший хімічний аналіз мінеральної води (розсолу, ропи) джерела № 1 опубліковано професором Львівського університету В. Радзишевським у 1881 р. У серпні 1944 року була розпочата клопітка робота з відновлення курорту Моршин, майже повністю зруйнованого в 1941 році війною. До кінця 50-х років на Моршинському курорті вже діяло дев'ять санаторіїв. Кількість місць у санаторно-курортних установах до кінця 1986 року збільшилась майже на 2 тисячі і становила понад 4 тисячі. За два десятки років на будівництво і розвиток курорту було виділено більше 40 млн. рублів.
Становленню і розвитку курорту Моршин сприяли його головні лікувальні фактори - джерела мінеральних вод (розсоли).
За своїм складом мінеральні води (розсоли, ропи) різноманітні. Ступінь мінералізації ропи змінюється в залежності від пори року, метеорологічних умов, інтенсивності експлуатації джерел. Тепер застосовується науково обгрунтований режим експлуатації джерела № 1, введені в експлуатацію нові свердловини хлоридно-натрієвих розсолів, що дозволило стабілізувати хімічний склад і мінералізацію солей в мінеральній воді. При цьому цілющі властивості джерела не втрачаються. Мінеральна вода цього джерела використовується з лікувальною метою для внутрішнього і зовнішнього застосування. Особливо ефективними є різні промивання і зрошення при лікуванні захворювань кишківника . Використовуються мінеральні води також для інгаляцій, особливо при хронічних інфекційно-алергічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, а також для спеціальних зрошень при гінекологічних захворюваннях. Ефективним методом бальнеотерапії є зовнішнє використання мінеральних вод у вигляді ванн та інших водних процедур (циркулярний душ, душ Шарко, підводний душ-масаж та ін).
На курорті використовуються і такі природні лікувальні фактори як торф’яна грязі та озокерит.
Озокеритотерапія показана при виразковій хворобі шлунку та 12-палої кишки, хронічних гастритах, хворобах печінки і жовчних шляхів, кишківника, нирок і сечовивідних шляхів, запальних гінекологічних захворюваннях, захворюваннях нервової системи та органів опору та руху.
На території найвідомішого санаторію «Дністер» розташувався новий сучасний комплекс - готель «Віват».
У комфортабельних номерах типу стандарт, напівлюкс - телевізор, холодильник, килими. Відпочиваючим на час проживання видають халати і тапочки, що важливо для дотримання всіх гігієнічних правил.
У перелік медичних послуг, включених у вартість путівки медцентру «Віват» входять: прийом мінеральної води, фізіопроцедури (ультразвук, УВЧ, електрофорез, електросон, магнітолазерна терапія, ампліпульс, інтердін, флюкторізація, тощо), а також проводиться ультразвукова інгаляція, масаж, ЕКГ, УЗД (одного органу), тюбаж, ванни, озокеритолікування, очисні клізми, кишкові зрошення, мікроклізми (трав'яні, масляні) та інші.
До речі, відпочивальники, які пробудуть в готелі більше 10-ти днів, користуються пільгами: вони отримають картку постійного клієнта і знижку у партнерів по співпраці. Всі партнери, які співпрацюють з готелем «Віват», надають відпочивальникам наступні послуги: масажі обличчя і тіла в їх косметологічних салонах, екскурсії, квитки на які можна придбати в готелі «Віват»: Мукачево, Яремча, Синевир, Буковель, Львів, Почаїв та інші місця Західної України, включаючи і СПА-комплекс «Молдова» в м.Трускавець.
У фітобарі готелю «Віват» ми зустріли відпочивальників з м.Чернівці. Це сім'я Апреутеса: чоловік, дружина і 5-річний син.
- Ми дуже задоволені відпочинком у «Віваті», - розповідає голова сім'ї Іван Васильович Апреутеса. - Дізналися про готель «Віват» з Інтернету і замовили 2-місний стандартний номер, заплативши всього 320 гривень. Ми вже тут 5 днів. Умови проживання хороші. Нам подобається, це набагато краще, ніж по квартирах поневірятися. Мій брат купив курсівку за 100 гривень на добу і з задоволенням отримує лікування. А ми вирішили через півроку приїхати сюди повторно і вже забронювали номер люкс. Ціна - 620 гривень за 1 добу. У нас в Чернівцях проживання в готелі дорожче коштує, а лікування ніякого.

Влад Саінчук